Dieta

ZDROWA DIETA DLA KAŻDEGO

Poradnia dietetyczna on-line to idealnie dobrana dieta i konsultacja bez wychodzenia z domu.

martafit-zumba

U nas otrzymasz indywidualny program żywieniowy wraz z analizą składu ciała

Cena regularna 169,00 pln –  tylko teraz 99,00 pln!!

 Tylko u nas naturalne i sprawdzone rozwiązania!

Pomożemy  wybrać dietę specjalnie dla Ciebie!

Polecane diety:

1. Dieta  dla kobiet

2. Dieta dla mężczyzn

3. Dieta dla dziecka

4.  Dieta dla seniora

5. Dieta dla zapracowanych

6. Dieta Fit

7. Dieta odchudzająca

8. Dieta dla zdrowia:

– oczyszczająca z toksyn

– poprawiające kondycję i witalność

9. Dieta zwiększające masę mięśniową i masę ciała.


Jak schudnąć w sposób naturalny, pamiętając o sobie?

…Jedz po to aby żyć a nie po to aby jeść!!…

Jeśli naprawdę chcesz schudnąć kilka kilogramów pamiętaj aby nie zatracić w tym wszystkim siebie.

Skoro czytasz ten artykuł pewnie w przeszłości stosowałaś diety cud, potem szybki, krótkotrwały efekt a następnie wszystko wracało do normy.

W sumie dieta była fajna, koleżanki schudły, a ja?? Okazuje się, że coś było nie tak. Zabrakło silnej woli, motywacji, wiary czy determinacji?

Kiedy chcesz zmienić swoje ciało dieta to za mało!!

Po pierwsze słuchaj swojego ciała!!

Jeśli czujesz głód, pomyśl o jedzeniu jak o uczcie dla swojego pięknego ciała, które potrzebuje wszystkiego co zdrowe i wartościowe. Delektuj się tą chwilą i ciesz się nią. Jedz aż przestaniesz odczuwać głód. Pamiętając zarazem, że dopiero po 20 minutach Twój organizm odbiera sygnał, że jest już syty. Traktuj swoje ciało jak świątynię dla swojej niezwykłej duszy.

Po drugie żyj na 100%!!

Jeśli jesteś w pracy daj z siebie wszystko. Nie trać czasu na plotki, picie kawy z koleżankami, myślenie o jedzeniu. Angażuj się całą sobą w to co robisz w danej chwili. Zobaczysz sama, że szybciej zaczniesz się wyrabiać ze swoimi obowiązkami a Twoja efektywność niesamowicie wzrośnie.

Na pogaduchy i integrację zawsze możesz umówić się po pracy.

Jeśli spędzasz czas z dzieckiem spraw aby był to czas bliskości, radości, odkrywania waszych emocji. Biegaj, skacz, wygłupiaj się. Po prostu baw się!

Jeśli jesteś z ukochanym, pokaż jak jest Ci bliski, jak cudownie wspaniale, spokojnie czujesz się tu i teraz razem z nim. Zwracaj większą uwagę na jakość czasu jaką spędzasz z bliskimi. Bo czasu wszyscy mamy tyle samo

Kiedy jesz ? skoncentruj się na każdym kęsie, delektuj się i daj sobie czas na relaks w tej ważnej chwili. To przecież moment kiedy dbasz o swoje ciało aby utrzymać je przy życiu.

Po trzecie ćwiczenia nie tylko na siłowni!!

Pamiętaj aby być bardziej aktywnym w ciągu dnia. Zacznij chodzić więcej po schodach, angażuj się całym ciałem w zabawę z dzieckiem. Wiedz, że dziecko patrzy na Ciebie, naśladuje, obserwuje bacznie Twoją aktywność i wyczuwa zaangażowanie.

Jeśli idziesz na basen pływaj, pogaduszki nie uciekną

Jeśli idziesz na spacer to maszeruj dynamicznie. Warto pomyśleć o kimś do towarzystwa. Aktywność na świeżym powietrzu to świetny czas na rozmowę ze znajomymi. A przy tym łączymy przyjemne z pożytecznym Podziwiasz naturę, hartujesz organizmu, dotleniasz swoje wspaniałe ciało.

Ławeczkę możesz wykorzystać do wszechstronnych ogólnorozwojowych ćwiczeń wzmacniających lub stretchingu

Jeśli jesteś w domu krzątaj się, dbaj o swoje terytorium i ciesz się nim z bliskimi. Pamiętaj, że wspólna praca z najbliższymi buduje, jednoczy, uszlachetnia i cieszy całą rodzinę.

Po czwarte wizualizuj lepszą wersję siebie!!

Kontroluj i stymuluj swoje myśli poprzez afirmacje. Wyobraź sobie jak chcesz aby wyglądało Twoje ciało, nogi, ramiona, piersi. Poczuj to w sobie i pomyśl jak zmieni się dzięki temu Twoje życie i postrzeganie siebie. Następnie pomyśl, co wtedy ubierzesz, gdzie pójdziesz, co zrobisz ze swoim ciałem i jak będziesz się  nim cieszyć.

Po piąte zmień swoje nawyki!!

Pamiętaj, że każdy organizm zwierzęcy czy ludzki dąży do zmian i rozwoju ZAWSZE NA LEPSZE!! Z dnia na dzień stajemy się inni, idziemy krok po kroku do przodu i w górę wysoko do celu jakim jest szczęśliwe życie.

O tym świadczy nasz instynkt samozachowawczy, który chce utrzymać Twoje ciało, dusze i rozum przy życiu.

Wspaniałym życiu takim na jakie faktycznie zasługujesz.

Po szóste pokochaj siebie!!   

Bądź dla siebie dobra i wymagająca. Szanuj siebie, swój czas a efekty same przyjdą. Tylko świadoma samokontrola i samodyscyplina może doprowadzić Cię do sukcesu.

Po siódme ucz się na swoich błędach!!

I pamiętaj jeśli coś pójdzie nie tak co jakiś czas to weź głęboki oddech, napraw błąd i zacznij od nowa.

Pamiętaj, że chcesz być szczupła i zdrowa dla siebie i swojego życia.


Motywacja

“Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel  i nieodparte pragnienie, aby go  osiągnąć”   

/Napoleon/                              

Każdy znajdzie setki powodów, żeby odciągnąć coś w czasie. Często zdarza się, że dietę zaczynamy od jutra , od poniedziałku albo od 1-go. Mamy chęci, ale nic to nie daje, bo my nadal odkładamy odchudzanie na później a kilogramów wciąż przybywa.

Pozytywne myślenie to połowa sukcesu w walce z nadwagą. Od samego początku myśl, że uda ci się zgubić zbędne kilogramy, a wtedy osiągnięcie celu w związku z odchudzaniem będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Rozpocząć odchudzanie jest łatwo, ale trwać i wytrwać jest znacznie trudniej, dlatego warto sobie wyznaczyć cele. Cel musi być ustalony realistycznie i być możliwy do osiągnięcia. Nie można od razu zakładać, że trzeba schudnąć 20 kg tylko małymi krokami podwyższać sobie poprzeczkę. W tym miesiącu zrzucę 3 kg w przyszłym 4kg itd. To w większym stopniu nas motywuje. Potrzeba systematyczności.

Ważna jest także silna wola. Nie daj się pokusą! Trzeba niestety się pilnować i to bardzo. Tylko słabi się poddają. Chcesz się odchudzać, nie możesz być słaby. Ile razy zaczynałeś dietę i ulegałeś drobnym pokusą? Musisz walczyć z własnymi słabościami.

Nie można się ciągle usprawiedliwiać przed sobą. Zjem kostkę czekolady na pewno nic mi się od tego nie stanie?a właśnie że się stanie! Chcesz się odchudzać to się odchudzaj, nie chcesz to jedz i tyj. Kiedy wymówki zaczną się pojawiać, pomyśl o tym, co osiągniesz, gdy zrealizujesz swój cel. To świetna motywacja do odchudzania. W końcu skuteczne odchudzanie zaczyna się w głowie.

Myśl o tym co się stanie gdy osiągniesz wymarzoną sylwetkę. Ile satysfakcji będziesz miała z tego gdy zrealizujesz swój cel. Te spojrzenia obcych ludzi, którzy zazdroszczą Ci Twojej figury. Skończą się głupie docinki na temat twojego wyglądu. Pokażesz innym, że jak chcesz to też możesz! Pamiętaj, że osoby atrakcyjniejsze łatwiej radzą sobie z problemami i są pewniejsze siebie. Kilka zmian zewnątrz, wpływa na to co jest wewnątrz.

To co zaczynamy???

Wprowadzenie
Nie chcę się rozpisywać co to jest dieta, po co i w jakim celu się ją stosuje. Przecież to jest oczywiste a jak ktoś nie wie i zamiast się odchudzać, chce chłonąć taką do niczego nie potrzebną teorię, to odsyłam do Internetu, Ci natomiast którzy są zdeterminowani mogą sobie odpuścić czytanie i przejść dalej.
Nie daję gwarancji, że na pewno się schudnie 20 kg w 2 miesiące albo 4 kg w 7 dni bo to są głupoty, na które łapią się ludzie kupujący drogie i bezskuteczne diety na stronach internetowych. Każdy organizm jest inny i nie ma reguły co do tego ile i w jakim czasie można zrzucić kilogramów.

Nie ma ograniczeń czasowych na  dietę. Nie musisz stosować jej przez 10 czy 14 dni a potem przerwa, tak jak to jest z innymi pseudo dietami. Ta dieta nie jest taka jak inne. Daję wskazówki co trzeba zmienić w swoim stylu życia żeby już nigdy nie trzeba było wracać do tego samego problemu, czyli zbędnych kilogramów.
Nie wierz w to, że pijąc wodę przed posiłkiem zjesz potem mniej co w efekcie przełoży się na utratę kilogramów. Owszem efekt będzie ale JOJO po tej cudownej kuracji. Na rynku jest wiele magicznych tabletek i innych cudownych eliksirów, ale od nich można jedynie zniszczyć sobie żołądek lub rozchorować się. Ktoś kto w to wierzy, jest albo naprawdę na granicy rozpaczy albo po prostu ślepo wierzy reklamę i kupuje, żeby tylko zabić własne sumienie, że będzie mógł potem powiedzieć, że zrobił coś żeby się odchudzić. W tym przypadku robi sobie jedynie krzywdę i przybiera kolejne dodatkowe kilogramy.

Nie prawdą jest także to, że liczenie kalorii i jedzenie jakiś kiełków czy innych otrębów jest najskuteczniejszą z diet. Nie dostarczamy wtedy do organizmu najważniejszych i niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu witamin. Wykluczanie z diety węglowodanów, białka czy tłuszczy w całości może tylko doprowadzić nas do chorób.

Ostatnia ważna rzecz. Można schudnąć także bez ciężkiego wysiłku fizycznego. To dziwne ale prawdziwe. Nie trzeba biegać maratonów, tracić czasu na długie i monotonne ćwiczenia. Sekretem jest wykorzystanie ćwiczeń do podkręcenia metabolizmu.

Metabolizm Wszystko tak naprawdę zależy właśnie od niego. Jeśli jemy mało posiłków w dużych ilościach zostaje on spowalniany, co prowadzi do odkładania się tkanki tłuszczowej. Cały sekret tkwi w tym, aby do tego nie doprowadzić i zmusić nasz organizm do przyspieszenia nieco proces metabolizmu. Tak żeby cała maszyneria pracowała jak należy, trzeba niestety kilku drobnych poświęceń. W takim razie jak go przyśpieszyć? To proste. Mniejsze posiłki w większych ilościach. Banalne!

A jednak działa  i przynoś  zamierzone rezultaty.

Jak? Co? Kiedy?  Najlepiej jest rozłożyć posiłki w czasie tak, żeby nie kolidowało to z naszym planem dnia.

Jak wcześniej zostało napisane aby osiągnąć sukces trzeba trochę dać od siebie. Aby najlepiej podkręcić metabolizm powinno się jeść od 5 do 7 małych posiłków w ciągu dnia. Posiłek to nie to samo co podjadanie! Wiem jednak, że nie dla każdego jest to takie proste wcisnąć w plan dnia 7 posiłków więc bez problemu można wybrać niższy próg. Wybierając 5 posiłków dziennie staramy się jeść średnio co 3 godziny, oczywiście jeśli zjecie po 3 godzinach i 20 minutach, to nie stanie wam się od tego krzywda. Grunt, żeby odstępy między posiłkami były w miarę równe. Zresztą po 4-5 dniach organizm przywyknie  do nowego trybu i sam będzie się dopominał o jedzenie.
Taki system spożywania posiłków sprawi, że organizm dostanie sygnał, że nie musi już odkładać jedzenia w postaci tłuszczu ponieważ za ponad 3 godziny dostanie kolejną dawkę jedzenia. To w sumie całkiem logiczne, a jednak przez wiele diet pominięte albo uznane za głupotę. W ten sposób nakręcamy metabolizm i zmuszamy go aby nieco się rozbujał.

Ważne jest także pić ok. 8 szklanek wody dziennie. Wiadomo, że woda oczyszcza organizm z toksyn. Najlepiej pić mineralną niegazowaną. Ale nie przed posiłkami tylko pomiędzy lub do posiłku.
Inną ważną rzeczą jest także ważenie się. Naprawdę wystarczy to robić raz w tygodniu, wtedy widzimy czy są efekty. Codzienne ważenie tylko zniechęca do dalszej walki.
Co jeść a czego nie jeść o to jest pytanie?
Prościej będzie gdy wymienię z czego trzeba zrezygnować i o czym można zapomnieć odchudzając się moją metodą.

 Unikamy!!!
-Zmodyfikowane jedzenie
-Fast foody hod-dog, pizza, frytki itd.(chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć)
-Słodycze, ciasta, desery, wiadomo
-Białe pieczywo
-Słodkie płatki śniadaniowe
-Wszystko co smażone na tłuszczu zwierzęcym i w panierce
-Napoje gazowane, słodzone
-Alkohole?drinki np. Margharita, piwo
-Makaron, ryż i ziemniaki (To już bardziej opcja dla zdeterminowanych do granic).
Teraz przyjemniejsza część czyli to co można jeść bez stresu, że pójdzie w biodra:
-Owoce i warzywa
-Mięso-gotowane lub grillowane. Każde chyba, że jest ktoś chce mieć lepsze efekty w krótszym czasie, wtedy wybieramy to najchudsze (indyk, drób, ryby)
-Nabiał-jogurty naturalne, ser żółty, twarogi, serek wiejski, jajka
-Chleb-najlepiej chleb ciemny z ziarnami albo pieczywo chrupkie typu ?Wasa?
-Makaron, ryż i ziemniaki -tak jak wcześniej napisałem można, ale z umiarem
-Napoje typu kawa, herbata, naturalne soki, woda mineralna
-Mussli i inne takie wynalazki byle nie sztucznie dosładzane.
-Oliwa z oliwek itp.
-Kwasy tłuszczowe Omega3

Przykładowy jadłospis
8.00 I ŚniadanieKanapki z jajkiem: 2 Kromki chleba razowego posmarowana serkiem twarożkowym, z jajkiem ugotowanym na twardo, szczypiorkiem i rzodkiewkami.
11.00 II Śniadanie Jogurt i owoce: Jogurt naturalny, mandarynka, kiwi.
14.00 Obiad Kurczak z ryżem i marchewką: Upieczona w majeranku i czosnku pierś kurczaka (150 g), ugotowany ryż brązowy (80 g), marchewka z groszkiem (150 g).
17.00 Podwieczorek Shake owocowy: Zmiksuj małego banana ze szklanką mleka, truskawek i łyżką mussli
20.00 Kolacja Tosty z wędliną i sałatka: Dwa tosty z ziarnami, posmarowane margaryną przełożone, plastrem chudej wędliny drobiowej i sera żółtego, sałata ze świeżym ogórkiem, pomidorem.
3 słowa odnośnie jedzenia, czyli wskazówki dodatkowe
Potrawy przygotowuj samodzielnie,
Kupując produkty typu Zdrowa żywność sprawdź jego skład. To, że na etykiecie widnieje napis tłuszcz 0 % lub bez cukru nie znaczy, że tłuszczu czy cukru tam tak naprawdę nie ma. Jest, tylko rozpisany w węglowodanach
Nie przejadaj się. Jedz do momentu gdy czujesz się syty i zaspokoiłeś głód na kolejne 3 godziny. Po kilku dniach organizm sam da znać, kiedy wystarczy mu jedzenia.
Jedzenie wieczorem nie jest zabronione. Jeśli jesteś głodny możesz zjeść coś z białkiem, omijaj natomiast węglowodany.

Ćwiczenia, czyli trochę ruchu wspomagającego odchudzanie.

Nie trzeba się katować na siłowni, żeby schudnąć dodatkowe 0,5 kg/tydzień. Jest inny, lepszy i szybszy sposób na efektywny trening. Trenując metodą NTO jesteśmy w stanie szybciej rozgrzać nasz organizm i zmusić go do większego spalania, nie tylko węglowodanów z posiłku przed treningowego, ale także niechcianego tłuszczu.Odnośnie tej metody to w skrócie wygląda to tak:
I.Wybieramy dowolne ćwiczenie np.(bieganie, jazda rowerem)
II.Ćwiczymy 3 minuty 30 sek tempo wolne (biegniemy truchtem) i 30 sek tempo maksymalne (biegniemy na 100% swoich możliwość)

Trenuj w domu! Jeśli masz odrobinę fantazji i dużo miejsca możesz ćwiczyć we własnym domu lub w jego obrębie. Można ćwiczyć tak jak opisałam wcześniej czyli tylko 3 minuty ale przecież jeśli mamy trochę czasu i założony dres to można kontynuować ćwiczenia. Jeśli ktoś chce oprócz schudnięcia wyrzeźbić swoje ciało, polecam ćwiczenia typu 8 minut. Są to ćwiczenia na poszczególne partie ciała. Programy te są dostępne w Internecie, więc nie będę się na ich temat rozpisywać. Jeśli marzy Ci się kaloryfer, cechuje Cię upór i wytrzymałość polecam Aerobiczną 6 Weidera.

Trenuj poza domem! Wiadomo też, że ćwiczenia na siłowni programem  na rzeźbę dają najlepsze rezultaty, ale do tego potrzeba już wielu więcej wyrzeczeń, czasu i przerzucania ciężarów. Ja osobiście polecam bieganie, pływanie i jazdę rowerem. Fitness cluby mają w swojej ofercie także wiele ciekawych zajęć typu Pilates, Arobik, Indoorcycling itp.

Można także schudnąć tańcząc! To nie żart, popatrz na sylwetki zawodowych tancerzy i tancerek. Lubisz tańczyć?

To tańcz i chudnij! Należy pamiętać o rozciąganiu przed wysiłkiem fizycznym w celu uniknięcia kontuzji!

Suplementy diety, wspomaganie odchudzania?
Na wstępie zaznaczam i na koniec jeszcze raz przypominam: Żadne cudowne herbatki, kawy i inne eliksiry nie działają! Nie wierz reklamie tych wszystkich preparatów. To jest tylko strata pieniędzy i kolejne rozczarowanie.W celu wspomagania odchudzania polecam tzw. spalacze tłuszczu. Ich wybór jest dosyć duży na rynku i można je nabyć w każdym sklepie z odżywkami. Przykładem takiego produktu jest np. Therm  Line S lub Thermo Speed firmy Olimp Labs. Tylko tego typu produkty, oczywiście stosowane tylko i wyłącznie przy wysiłku fizycznym i wraz z zaleceniami na etykiecie. Bardziej zaawansowani mogą również zapytać w sklepie z suplementami o preparaty o lepszej skuteczności, ale to za pewne będzie się już wiązało z treningiem siłowym i niestety większymi kosztami.